Klimatizace

Klimatizace

V našem servisu se postaráme o vaší klimatizaci kompletně. Nejčastěji řešíme pravidelný servis v rámci kterého klimatizaci i vyčistíme. A také se věnujeme plnění klimatizací.

Samozřejmostí je asistence i v případě, když klimatizace … doklimatizovala.

(čemuž můžete předcházet právě pravidelným servisem).

Servis klimatizace

Pravidelným servisem klimatizace (1x do roka) předejdete nepříjemným překvapením. Zákon schválnosti totiž zajistí, že klimatizace přestává fungovat na dovolené vozem v zahraničí. V létě.

V rámci údržby prověřujeme účinnost klimatizace, měníme pylové filtry, klimatizaci doplňujeme / měníme chladivo a to staré pak recyklujeme. Hlavně však hledáme a opravujeme úniky chladiva.

Servis a plnění klimatizace provádíme jak se starým chladivem R134a, tak i s novým chladivem R1234yf.

Čistění klimatizace

V klimatizacích se sdružuje ohromné množství bakterií a plísní. Je to logické – v důsledku prudkého ochlazení vzduchu ve výparníku klimatizačního zařízení dochází ke kondenzaci vlhkosti a vzniká tak ideální prostředí pro tvorbu právě bakterií a plísní. Ty pak mohou být zdroje nejen zápachu, ale třeba i alergií. Pokud tedy v autě vozíte děti, každý půlrok by mělo docházet k důkladnému čištění klimatizace. Je to za „pár peněz“ a nejen, že rozdíl ucítíte, ale také nebudete Vy a Vaše rodina dýchat tyto škodliviny.

Proč je nutné klimatizaci pravidelně čistit?

  • Po ujetí 10 000 km se na pylovém filtru a celé vzduchotechnice vozu shromáždí cca. 500 g nečistot nasycenými bakteriemi a plísněmi.
  • Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií, než ve venkovním prostředí.
  • Při spuštění klimatizace jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla. Posádka vozidla je vdechuje.
  • Pobyt v tomto prostředí způsobuje zdravotní potíže. Od pálení očí, přes alergické reakce až po kašlání a pálení v krku.
  • Výparník a části klimatizace jsou běžně nedostupné, proto byly vyvinuty speciální postupy na likvidaci plísní, bakterií a mikroorganismů.
  • V neposlední řadě se šíří ze znečištěné klimatizace nepříjemný zápach.